      2024 Thumb BEDROCK 320 EPT80-PG2T48
      Make:
      BEDROCK
      Platinum Member
      Listings: 1740
      Sellers Stock ID:
      EPT80-PG2T48
      M4U Advert ID:
      Description
      2 Teeth Non-Progressive Thumb (Partial Rotation), fits 48” Bucket, CAT 320 Excavator, Pin Grabber,
      Features:
      Non-Progressive Thumb (Partial Rotation)
      2 Teeth Thumb, One Cylinder
      For use with Pin Grabber bucket
      Fits 48” Excavator Bucket
      Thumb designed to accept OEM style parts (Including Cylinder and Seal Kits)
      Painted to match OEM equipment yellow
      80mm main pin
      Bedrock SKU: EPT80-PG2T48
      One Cylinder
      2 Teeth
      Specs:
      Length: 2019.3 mm or 79.5 inches
      Width: 1170.9 mm or 46.1 inches
      Height: 690.8 mm or 27.2 inches