      Bucket BEDROCK 416/420 EB416HD-36-0.33
      SA, NSW - Delivers Nationally
      • +5
      Contact Seller
      Ask for Price
      Contact this seller for accurate pricing
      Finance Repayment Calculator
      Get a quote from our independent finance provider
      View Instant Finance Quote
      RENT IT NOW, OWN IT LATER.
      Your Alternative Pathway To Ownership.
      LEARN MORE >
      Category:
      Backhoe Attachments
      Make:
      BEDROCK
      Model:
      416/420
      No. in Stock
      1
      Year:
      Not specified
      Member Since: Jul 2014
      Platinum Member
      Listings: 1738
      Sellers Stock ID:
      EB416HD-36-0.33
      M4U Advert ID:
      Description
      CAT 416/420 BKT PIN ON HD (910mm 36 - 6 teeth)
      SKU: EB416HD-36-0.33
      • Part number: 2193389B
      • Included 2 pins
      • Stick pin Diameter: 45mm
      • Linkage pin Diameter: 50mm
      • Width: 910 mm / 36 in