      2024 Other CATERPILLAR 307D EB307CL-48-0.43
      SA, NSW - Delivers Nationally
      • +8
      Contact Seller
      Ask for Price
      Contact this seller for accurate pricing
      Finance Repayment Calculator
      Get a quote from our independent finance provider
      View Instant Finance Quote
      RENT IT NOW, OWN IT LATER.
      Your Alternative Pathway To Ownership.
      LEARN MORE >
      Category:
      Excavator Bucket
      Make:
      CATERPILLAR
      Model:
      307D
      No. in Stock
      1
      Year:
      2024
      Member Since: Jul 2014
      Platinum Member
      Listings: 1738
      Sellers Stock ID:
      EB307CL-48-0.43
      M4U Advert ID:
      Description
      48" EXCAVATOR CLEANING BUCKET FITS CAT 307D/E 308D/E EXCAVATOR
      SKU EB307CL-48-0.43
      Cleaning Bucket fits CAT 307D/E 308D/E
      48” Wide
      Width: 1220mm / 48in
      Includes 2 Pins