      GP BEDROCK 336D EB336DBHD-48-1.4
      SA, NSW - Delivers Nationally
      • +9
      Make:
      BEDROCK
      Model:
      336D
      Year:
      Not specified
      Sellers Stock ID:
      EB336DBHD-48-1.4
      M4U Advert ID:
      Description
      48IN HEAVY DUTY EXCAVATOR BUCKET FITS CAT 336D 336E 336F EXCAVATOR, DB Linkage
      SKU EB336DBHD-48-1.4
      CAT 336D/E/F, HEAVY-DUTY (48-IN X 1.4-CU M, 5 teeth). S Pin 100mm & L Pin 90mm, DB Linkage
      Width: 1220mm/48in
      Capacity: 1.41 CU M / 1.84 CU YD
      Includes 2 pins,
      Stick Pin Diameter: 100mm
      Linkage Pin Diameter: 90mm
      Teeth: 5 Teeth Included
      Ear to Ear: 588 MM / 23.15 Inch
      Center to Center: 500 MM / 19.69 Inch