      Other BEDROCK 330 EB330DHD-48-1.42
      SA, NSW - Delivers Nationally
      • +5
      Make:
      BEDROCK
      Model:
      330
      Year:
      Not specified
      Sellers Stock ID:
      EB330DHD-48-1.42
      M4U Advert ID:
      Description
      48in Heavy Duty Excavator Bucket fits CAT 330 Excavator D Linkage
      SKU: EB330DHD-48-1.42
      CAT 330 BUCKET, D Linkage (48-IN X 1.42-CU M,5 teeth)
      • Width: 1292 mm / 50.86 in
      • Capacity: 1.42 CU M
      • Pin: 1 X 80mm 7Y3549B and 1 X 90mm 7Y3550B included
      • Teeth: 5 Teeth Included
      • Ear to Ear: 385 MM / 15.15 inch
      • Center to Center: 485 MM / 19.09 inch